Qərargahı Dohada yerləşən Müsəlman Alimlərinin Beynəlxalq Birliyinin rəsmi saytında Xocalı soyqırımı ilə əlaqədar məqalə dərc olunub
26 fevral 2020-ci il tarixində qərargahı Qətərin Doha şəhərində yerləşən Müsəlman Alimlərinin Beynəlxalq Birliyinin rəsmi saytında Xocalı soyqırımı ilə əlaqədar məqalə dərc olunub. "Faciəvi Xocalı qırğınından 28 il ötür" başlıqlı məqalədə Xocalı soyqırımı ilə bağlı ətraflı məlumat verilib, törədilmiş qırğınlar, onların həcmi, dəyən zərərdən söz açılıb. Bildirilib ki, Xocalı faciəsi 20-ci əsrin ən dəhşətli cinayətlərindən biridir. Xocalıda baş vermiş qırğınlar beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərinə, həmçinin beynəlxalq konvensiyaların müddəalarına kobud qaydada ziddir. Yazıda Xocalıda insanların xüsusi amansızlıqla qətlə yetirilməsinə xüsusi toxunulub. Məqalədə Ermənistanın Azərbaycan torpaqlarını işğal etməsi, işğalın nəticələri, o cümlədən 1 milyondan çox azərbaycanlının öz doğma yurd-yuvalarından didərgin düşməsi, münaqişə zamanı 30 minə yaxın insanın həyatını itirməsi qeyd olunub. Dünyanın 70-dən çox ölkəsində minlərlə üzvü olan MABB-ın sözügedən addımı Xocalı həqiqətlərinin dünya ictimaiyyətinə çatdırılması baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyır.

An article on the Khojaly genocide has been published on the official website of the International Union of Muslim Scholars.
On February 26, 2020, an article on the Khojaly genocide was published on the official website of the International Union of Muslim Scholars, headquartered in Doha, Qatar.
The article which titled "28 years have passed since the tragic Khojaly massacre" provides detailed information on the Khojaly genocide, the massacres committed, their scope and damage. It was stated that the Khojaly tragedy is one of the worst crimes of the 20th century. The massacres in Khojaly grossly violated the norms and principles of international law, as well as the provisions of international conventions. The article focuses on the brutal killing of people in Khojaly. The article notes the occupation of Azerbaijani lands by Armenia, the consequences of the occupation, including the expulsion of more than 1 million Azerbaijanis from their native lands, and the loss of about 30,000 lives during the conflict.