Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2023 Formula 1 Azərbaycan Qran-Prisinin təşkili və keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasına gələcək əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün viza prosedurlarının sadələşdirilməsinə dair 3809 nömrəli, 29 mart 2023-cü il tarixli Sərəncamına əsasən əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər aprelin 1-dən mayın 15-dək Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında viza ala bilərlər. Viza verilməsi üçün aşağıdakı sənədlərdən biri əsas hesab olunur:
1. Formula 1 yarışlarının beynəlxalq təşkilatçıları olan “Formula One Management Limited” şirkətinin və Beynəlxalq Avtomobil Federasiyasının müvafiq qaydalarına uyğun olaraq akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən akkreditasiya kartı və ya akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən digər sənəd;
2. “Bakı Şəhər Halqası” Əməliyyat Şirkətində akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən akkreditasiya kartı;
3. 2023 Formula 1 Azərbaycan Qran-Pri yarışına bilet, o cümlədən elektron bilet və ya biletin əldə olunmasını təsdiq edən sənəd.

In accordance with the Order of the President of the Republic of Azerbaijan, No. 3809 dated 29.03.2023, on simplifying visa issuance procedures for foreigners and stateless persons arriving in the Republic of Azerbaijan related to the organization and conduct of 2023 Formula 1 Gran-Prix of Azerbaijan, visas will be issued at the international airports of the Republic of Azerbaijan between April 01 - May 15, 2023. Basic documents for visa issuance are as follows:
1. An accreditation card or other document confirming accreditation in accordance with the relevant rules of “Formula One Management Limited” Company and International Automobile Federation, the international organizers of Formula 1 races.
2. An accreditation card for Baku City Circuit Operations Company.
3. A ticket, including electronic ticket or a document that confirms obtaining a tickets for 2023 Formula 1 Azerbaijan Gran-Prix.