Azərbaycan nümayəndə heyəti Dohada təşkil olunan “Milipol Qatar 2021” tədbirində iştirak edib
Azərbaycan Respublikasının fövqəladə hallar nazirinin müavini, general-leytenant Ragim Lətifov və Azərbaycan Respublikasının daxili işlər nazirinin müavini, general-leytenant Oruc Zalovun başçılıq etdikləri nümayəndə heyətləri Qətər Dövlətinin paytaxtı Doha şəhərində keçirilən “Milipol Qatar 2021” – 13-cü Beynəlxalq Daxili Təhlükəsizlik və Mülki Müdafiə Tədbirinin açılış mərasimində iştirak ediblər.
Nazir müavinləri 15 mart 2021-ci il tarixində Qətərin daxili işlər nazirinin müavini, Qətər Daxili Təhlükəsizlik Qüvvələrinin (Lekhwiya) komandiri Şeyx Əbdüləziz bin Feysal Al Tani ilə görüşüblər. Görüşdə iki ölkə arasında təhlükəsizlik və mülki müdafiə sahələrində əməkdaşlıq əlaqələri müzakirə edilib. Görüşdə Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfiri Rəşad İsmayılov da iştirak edib.

The Azerbaijani delegation attended Milipol Qatar 2021
Delegations headed by Deputy Minister of Emergency Situations of the Republic of Azerbaijan Lieutenant General Ragim Latifov and Deputy Minister of Internal Affairs of the Republic of Azerbaijan Lieutenant General Oruj Zalov participated in the opening ceremony of the 13th Milipol Qatar 2021 the International Event for Homeland Security and Civil Defense in the capital of the State of Qatar, Doha.
On March 15, 2021, the two deputy ministers met with the Qatari Deputy Minister of Interior, Commander of the Qatari Internal Security Forces (Lekhwiya) Sheikh Abdulaziz bin Faisal Al Thani. The meeting focused on security and civil defense cooperation between the two countries. The meeting was attended by Ambassador of the Republic of Azerbaijan to Qatar Rashad Ismayilov.