Azərbaycan ilə Qətər arasında mədəniyyət sahəsində əlaqələrin inkişaf etdirilməsi məsələləri müzakirə edilib
Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov Qətərdə mədəniyyət, incəsənət və multikultural tədbirlərinin təşkili sahəsində aparıcı qurumlardan olan Katara Mədəniyyət Şəhərciyi Fondunun baş direktoru Dr. Xalid Əl-Suleyti ilə görüşüb.
Görüşdə iki ölkə arasında mədəniyyət sahəsində əlaqələrin inkişaf etdirilməsi yolları müzakirə edilib. Səfir R.İsmayılov xalqımızın qədim, zəngin mədəniyyəti və incəsənəti barədə həmsöhbətini məlumatlandırıb.
Öz növbəsində Xalid Əl-Suleyti Katara mədəniyyət şəhərciyində keçirilən tədbirlər haqqında ətraflı məlumat verib, həmçinin Azərbaycanın öz suverenliyinin və ərazi bütövlüyünü müdafiəsi uğrunda apardığı müharibədə əldə etdiyi tarixi qələbə münasibəti ilə təbriklərini ifadə edib.

His Excellency Ambassador Ismayilov met with HE Dr. Khaled Al-Sulaiti, general manager of the The Cultural Village Foundation - Katara
The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar, HE Mr. Rashad Ismayilov, met with HE Dr. Khaled Al-Sulaiti, general manager of the The Cultural Village Foundation - Katara one of the leading institutions in the field of culture, art and multicultural events in Qatar.
The two sides discussed ways to develop cultural relations between the two countries. Ambassador Rashad Ismailov informed the general manager about the ancient and rich culture and art of Azerbaijani people.
In his turn, His Excellency Mr. Khaled Al-Sulaiti provided detailed information about the works that were held at Katara. He also congratulated Azerbaijan on its historic victory in the war in defense of its sovereignty and territorial integrity.