Səfir R.İsmayılov: Azərbaycan-Türkiyə qardaşlığı əbədidir
10 noyabr 2020-ci il tarixində qardaş Türkiyə Respublikasının Qətər Dövlətindəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri cənab Mehmet Mustafa Göksu Dohadakı Türkiyə Səfirliyinin diplomatik heyət üzvləri və digər qonaqlar ilə birlikdə Azərbaycan Səfirliyini ziyarət etmişdir.
Cənab səfir M.M.Göksu Azərbaycanın öz ərazi bütövlüyünün bərpası uğrunda işğalçı Ermənistana qarşı apardığı Vətən müharibəsində əldə etdiyi şanlı qələbə münasibəti ilə Azərbaycan dövləti və xalqını təbrik etmişdir.
Öz növbəsində Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri cənab Rəşad İsmayılov qardaş Türkiyə dövləti və xalqının müharibə dövründə Azərbaycana göstərdiyi siyasi və mənəvi dəstəyə görə minnətdarlığını ifadə edərək, dost və qardaş ölkələrimiz və xalqlarımızın bundan sonra da bir-birinin yanında olacağını bildirmiş, Azərbaycan-Türkiyə qardaşlığının əbədi olduğunu vurğulamışdır.

HE Ambassador Mr. Rashad Ismayilov: Brotherhood of Azerbaijan and Turkey is eternal.
On November 10, 2020, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Turkey to the State of Qatar, Mr. Mehmet Mustafa Goksu, visited the Embassy of Azerbaijan, accompanied by members of the diplomatic staff of the Turkish Embassy in Doha and other guests.
Mr. Mehmed Mustafa Goksu congratulated the state and people of Azerbaijan on its glorious victory in the Great Patriotic War to restore its territorial integrity.
In his turn, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Qatar Mr. Rashad Ismayilov thanked the state and the brotherly Turkish people for their political and moral support for Azerbaijan during the war, and stressed that the brotherhood of Azerbaijan and Turkey is eternal.