Qətərin tanınmış bloggerləri Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsi barədə məlumatlandırılıb.
Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov Qətərin tanınmış bloqqerləri Aişə Əl-Mənnai, Məhəmməd Şəhvani və Saleh Əl-Mərri ilə görüş keçirmişdir.
Görüşdə bloqqerlərə Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin tarixi və hüquqi aspektləri barədə ətraflı məlumat verilmiş, mövcud vəziyyət izah edilmiş, bununla əlaqədar müvafiq materiallar təqdim edilmişdir.
Öz növbələrində bloqqerlər Azərbayanın mövqeyinin ədalət və beynəlxalq hüquqa əsaslandığını bildirərək, Qətər xalqının hər zaman Azərbaycanın haqq işini dəstəklədiyini ifadə etmişlər.

His Excellency Mr. Rashad Ismailov met with social network activists in Qatar
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov met with well-known Qatari bloggers Aisha Al-Mannai, Muhammad Shahwani and Salih Al-Marri
During the meeting, the guests were informed of detailed information about the history and legal aspects of the Armenian-Azerbaijani Nagorno-Karabakh conflict, and the current situation was explained.
In turn, the bloggers said that Azerbaijan's position is based on justice and international law, noting that the Qatari people always support the just cause of Azerbaijan.