Qətərin nüfuzlu "The Peninsula" qəzetində AR Fövqəladə Hallar naziri və AR İqtisadiyyat nazirinin müavini ilə geniş müsahibələr dərc olunub
Qətərin nüfuzlu ingilis dilli qəzeti olan “The Peninsula” qəzetində bu qəzetin baş redaktoru Dr. Xalid Mubarak Al Şafinin Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Qətər Dövləti Hökuməti arasında Birgə İqtisadi, Ticarət və Texniki Komissiyanın Azərbaycan Respublikası tərəfindən sədri, Azərbaycan Respublikasının Fövqəladə Hallar naziri Kəmaləddin Heydərovun və Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat nazirinin müavini Sevinc Həsənova ilə geniş müsahibələri dərc olunmuşdur. Qətər-Azərbaycan münasibətlərinin ən müxtəlif aspektlərinin müzakirə olunduğu müsahibələrdə, ikitərəfli siyasi, iqtisadi və ticarət əlaqələri, habelə beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq, ölkəmizin turizm imkanları ilə bağlı geniş məlumatlar təqdim olunmuşdur. Məqalə ilə “The Peninsula” qəzetinin 3 Mart 2020-ci il tarixli sayından tanış olmaq mümkündür.

The influential Qatari newspaper The Peninsula published extensive interviews with the Minister of Emergency Situations and the Deputy Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan.
The Peninsula, Qatar's influential English-language newspaper, published extensive interviews of its editor-in-chief, Dr. Khalid Mubarak Al Shafi with the Chairman of the Joint Economic, Trade and Technical Commission between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the State of Qatar, Minister of Emergency Situations HE Kamaladdin Heydarov and Deputy Minister of Economy Sevinj Hasanova. The interviews, which discussed various aspects of Qatar-Azerbaijan relations, provided extensive information on bilateral political, economic and trade relations, as well as cooperation within international organizations, country's tourism opportunities and etc. The article is available in the March 3, 2020 issue of The Peninsula newspaper