Səfir Rəşad İsmayılov Qətər Dövlətinin Baş Prokuroru Əli bin Futeys Əl-Mərri ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov Qətər Dövlətinin Baş Prokuroru Əli bin Futeys Əl-Mərri ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan ilə Qətər arasında prokurorluq və istintaq orqanları arasında əməkdaşlıq perspektivləri və qarşılıqlı maraq kəsb edən mövzular müzakirə edilib.
Səfir Rəşad İsmayılov Azərbaycan ilə Qətər arasında əlaqələrin yüksək səviyyədə olduğunu diqqətə çatdırıb və ikitərəfli əlaqələrin dinamik şəkildə inkişaf etdiyini bildirib. O, Azərbaycanın Qətər ilə münasibətlərə böyük önəm verdiyini və bu əlaqələrin hərtərəfli genişləndirilməsi və möhkəmləndirilməsində maraqlı olduğunu vurğulayıb.
Görüşdə hər iki ölkənin istintaq və prokurorluq orqanları arasında əməkdaşlıq və onun inkişaf perspektivləri barədə qarşılıqlı fikir mübadiləsi aparılıb.

Ambassador Mr. Rashad Ismailov met with the Attorney General of the State of Qatar His Excellency Mr. Ali Bin Fetais Al Marri
His Excellency Mr. Rashad Ismailov, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar, met with His Excellency Mr. Ali Bin Fetais Al Marri, Attorney General of the State of Qatar.
During the meeting, they reviewed the cooperation relations between the investigation institutions in both countries and discussed issues of common concern.
Ambassador Rashad Ismailov commended the distinguished level of relations between Azerbaijan and Qatar, noting the dynamic development of bilateral relations, and stressed that Azerbaijan attaches great importance to relations with Qatar and is interested in expanding and strengthening them in all fields.
The meeting continued to exchange views on cooperation between the concerned authorities of the two countries in the legal field and the prospects for its development.