Səfir Rəşad İsmayılov Qətərin Baş Naziri və Daxili İşlər naziri Şeyx Abdullah bin Nasir bin Xəlifə Əl Təni ilə görüşüb
Bildiririk ki, 25 dekabr 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov Qətər Dövlətinin Baş Naziri və Daxili İşlər naziri Şeyx Abdullah bin Nasir bin Xəlifə Əl Təni ilə görüşüb.
Görüşdə iki ölkə arasında əməkdaşlıq əlaqələri, onların inkişaf etdirilməsi və gücləndirilməsi yolları müzakirə edilib.
Səfir R.İsmayılov ikitərəfli əlaqələrin genişləndirilməsi istiqamətində atılmış addımlar, eləcə də həyata keçirilməsi nəzərdə tutulan tədbirlər barədə qarşı tərəfə məlumat verib.
Görüşdə ölkələr arasında iqtisadi əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsi, ticarət dövriyyəsinin artırılması və sərmayə sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi barədə razılıq əldə olunub.

Ambassador of Azerbaijan met with the Prime Minister and Minister of Interior of Qatar
On 25 December 2019, Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Mr Rashad Ismailov met with HE the Prime Minister and Minister of Interior of the State of Qatar Sheikh Abdullah bin Nasser bin Khalifa al-Thani.
During the meeting, they reviewed the cooperation relations between the two countries and ways of developing them.
Ambassador Ismailov informed His Excellency the Prime Minister and Minister of the Interior of the steps taken to expand bilateral relations, as well as the measures to be taken in the future.
During the meeting, the two sides agreed to continue developing economic relations between the two countries, increasing the volume of trade exchange and expanding investment cooperation.