Qətərdəki Azərbaycan icmasının nümayəndələri ağac əkmə aksiyasında iştirak edib
9 dekabr 2019-cu il tarixində Qətərin paytaxtı Doha şəhərində Qətər Dövlətinin Mədəniyyət və İdman Nazirliyi, İslam Əməkdaşlığı Gənclər Forumu (ICYF) və Qətər Mədəni və İrsi Tədbirlər Mərkəzini birgə əməkdaşlığı ilə “Doha 2019-cu il İslam Gənclərinin Paytaxtı” tədbirləri çərçivəsində ağac əkmə aksiyası keçirilmişdir.
Tədbirdə yaşıllıq ərazilərinin genişləndirilməsinə töhfə və ətraf mühitin inkişafına dəstək məqsədilə İslam Əməkdaşlığı Təşkilatına üzv dövlətlərin Qətərdə yaşayan vətəndaşları tərəfindən təmsil etdikləri ölkənin adından bir ağac əkmək nəzərdə tutulmuşdur.
Qətərdə yaşayan Azərbaycan Respublikası vətəndaşları da tədbirdə fəal iştirak edərək, Azərbaycan Respublikası adından ağac əkmişlər.
Öz növbəsində, tədbir təşkilatçıları Qətər-Azərbaycan dostluq münasibətlərinin inkişafı və ətraf mühitin qorunmasına verdikləri töhfəyə görə soydaşlarımıza təşəkkürlərini bildirmişlər.

Representatives of the Azerbaijani community in Qatar participated in tree planting campaign
Trees planting event was held in Doha, capital of Qatar on December 9, 2019 as a side event accompanying Doha OIC Youth Capital 2019 event, organized by the Ministry of Culture and Sports of Qatar, the Islamic Cooperation Youth Forum (ICYF) and the Qatar Cultural and Heritage Events Center.
The event was intended to contribute to the expansion of green areas and support the protection of the environment, with planting trees by the citizens of the member countries of Organization of Islamic Cooperation who live in Qatar on behalf of their countries.
The citizens of the Republic of Azerbaijan living in Qatar also participated in the event and planted trees on behalf of the Republic of Azerbaijan.
In turn, the event organizers thanked our compatriots for their contribution to the development of friendly relations and environmental protection of Qatar.