Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Qətər Dövlətinin Baş nazirinin müavini və xarici işlər naziri ilə görüşüb
İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının Somali üzrə Əlaqə Qrupunun Dohada keçirilən nazirlər iclası çərçivəsində Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Qətər Dövlətinin Baş nazirinin müavini və xarici işlər naziri Şeyx Məhəmməd bin Abdulrahman Al-Tani ilə görüşüb.
Görüş zamanı iki ölkə əməkdaşlıq gündəliyinə daxil olan bir sıra məsələlər, o cümlədən ticarət və sərmayə sahəsində birgə səylərin artırılması yolları üzrə müzakirələr aparıldı.
Nazir Elmar Məmmədyarov həmkarına Azərbaycanın təşəbbüsü və iştirakı ilə bölgədə həyata keçirilən nəqliyyat, kommunikasiya layihələri barədə məlumat verdi və Qətər Dövlətinin bu imkanlardan faydalanması məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.
Nazir Şeyx Məhəmməd bin Abdulrahman Al-Tani ölkəsinin Azərbaycanla hərtərəfli əməkdaşlıqda  maraqlı olduğunu qeyd etdi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met the Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the State of Qatar
On the sidelines of the OIC Contact Group Ministerial meeting on Somalia held in Doha, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met the Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of the State of Qatar, Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani.
At the meeting, various issues of the bilateral cooperation agenda, including the increasing joint efforts in trade and investment spheres were discussed.
Minister Elmar Mammadyarov informed his colleague on the transport and communication projects implemented upon the initiative and with the participation of Azerbaijan and the prospects of benefiting from these opportunities for the State of Qatar were exchanged between the sides.
Minister Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani noted that his country is interested in comprehensive cooperation with Azerbaijan.