Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov Qətər Dövlətinin Xarici İşlər üzrə Dövlət naziri Soltan bin Saad Al Muraikhi ilə görüş keçirib
17 sentyabr 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov Qətər Dövlətinin Xarici İşlər üzrə Dövlət naziri Soltan bin Saad Al Muraikhi ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı Azərbaycan-Qətər münasibətləri və qarşılıqlı əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri barədə ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.
Görüşdə Qətər Dövləti Baş Nazirinin müavini və Xarici İşlər naziri Şeyx Məhəmməd bin Əbdülrəhman Al Taniyə verilmiş “Azərbaycan Respublikası diplomatik xidmət orqanlarının 100 illiyi” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı Dövlət nazirinə təqdim olunub.

Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismailov met with the Minister of State for Foreign Affairs of Qatar Sultan bin Saad al-Muraikhi
On September 17, 2019, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismailov met with the Minister of State for Foreign Affairs Sultan bin Saad al-Muraikhi.
During the meeting, the sides exchanged views on prospects of development of Azerbaijan-Qatar relations and mutual cooperation.
At the meeting Ambassador presented the Yubilee Medal of Azerbaijan Republic (100th Anniversary of the Diplomatic Service Institutions of the Republic of Azerbaijan) which awarded to the Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs of Qatar Sheikh Mohammed bin Abdul Rahman Al Thani.