Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov Qətərin Vəqflər və İslam İşlər naziri Ğeys bin Mubarak Əl Kuvari ilə görüş keçirib
16 sentyabr 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov Qətərin Vəqflər və İslam İşlər naziri Ğeys bin Mubarak Əl Kuvari ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı Azərbaycan-Qətər münasibətləri haqqında fikir mübadiləsi aparılıb. Dövlət başçıları arasındakı dostluq münasibətlərinin və son illər ərzində ən yüksək səviyyədə həyata keçirilmiş qarşılıqlı səfərlərin ikitərəfli əməkdaşlığın inkişafındakı roluna toxunulub.
Səfir Azərbaycanda əsrlərlə bir çox millətlərin və dini konfessiyaların nümayəndələrinin dinc yanaşı yaşadığını bildirərək, tolerantlıq və dözümlülüyün Azərbaycan cəmiyyətini səciyələndirən əsas xüsusiyyətlərdən biri olduğunu vurğulayıb. Azərbaycanın dünyada mədəniyyətlər və dinlərarası dialoqun inkişafına verdiyi töhfədən danışan səfir, ölkə rəhbərliyinin xüsusi diqqəti sayəsində Azərbaycanda mütəmadi olaraq bu istiqamətdə yüksək səviyyəli beynəlxalq tədbirlərin təşkil edildiyini bildirib.
Görüşdə iki ölkə arasındakı möhkəm dostluq münasibətlərinin müxtəlif sahələrdə, o cümlədən dini işlər sahəsində əməkdaşlığın inkişafına əlverişli zəmin yaratdığı qeyd olunub. Bu sahədə əlaqələrin inkişafı perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb.

Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismailov met with the Minister of Endowments (Awqaf) and Islamic Affairs of the State of Qatar HE Dr Gaith bin Mubarak Al Kuwari
On September 16, 2019, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismailov met with the Minister of Endowments (Awqaf) and Islamic Affairs of the State of Qatar HE Dr Gaith bin Mubarak Al Kuwari.
During the meeting, the sides exchanged views on the Azerbaijan-Qatar relations. They touched upon the role of friendly relations between the Heads of the States and the mutual visits at the highest level in recent years in the development of bilateral cooperation.
During the meeting it was noted that the strong friendship between the two countries has created favorable conditions for the development of cooperation in various fields, including in the field of religious affairs. The sides exchanged views on prospects of development of relations in this area.