Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki Fövqəladə və Səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov Qətər Dövlətinin Gömrük Baş İdarəsinin sədri Ahmed bin Abdullah Al Jamal ilə görüşüb
16 iyun 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki Fövqəladə və Səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov Qətər Dövlətinin Gömrük Baş İdarəsinin sədri Ahmed bin Abdullah Al Jamal ilə görüşüb. Görüş zamanı iki ölkə arasında qarşılıqlı əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları və idxal-ixrac əməliyyatları zamanı tələb olunan sənədlərin qarşılıqlı tanınması məsələsi müzakirə edilib.
Görüşdə Dövlət başçıları arasındakı dostluq münasibətlərinin ikitərəfli əməkdaşlığın inkişafına verdiyi mühüm töhfədən söz açılmış və son illər ərzində yüksək səviyyədə həyata keçirilmiş qarşılıqlı səfərlərin və əməkdaşlıq əlaqələrinin genişləndirilməsi üçün yaradılmış hüquq-müqavilə bazasının əhəmiyyətindən bəhs edilib. Eyni zamanda, malların ixracı zamanı sənədlərin təsdiqi prosesinin müəyyən vaxt itkisinə səbəb olduğu nəzərə alınaraq, iki ölkə arasında mənşə, baytarlıq, fitosanitar və digər bu kimi sertifikatların qarşılıqlı tanınması üçün müvafiq tədbirlərin görülməsinin ticarət əlaqələrinin inkişafına stimul verəcəyi qeyd olunub.

Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov met with the Chairman of the General Customs Authority of Qatar
On June 16, 2019, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov met with the Chairman of the General Customs Authority of Qatar Ahmed bin Abdullah Al Jamal. During the meeting, issues related to the expansion of mutual cooperation between the two countries and mutual recognition of the documents required during the import and export operations were discussed.
At the meeting, the sides exchanged views on the significant contribution of the existing friendship between the Heads of the both States to the development of bilateral cooperation and emphasized the importance of the high level visits in recent years and the legal framework created to develop the relations. At the same time, it was noted that taking appropriate measures for the mutual recognition of origin, veterinary, phytosanitary and other similar certifications would promote the development of trade relations.