Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfiri Rəşad İsmayilov Qətərin iqtisadiyyat və ticarət naziri Şeyx Əhməd bin Casim Al Tani ilə görüşüb
Görüş zamanı Azərbaycan-Qətər iqtisadi əlaqələrinin hazırkı vəziyyəti və gələcək inkişaf perspektivləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb. Azərbaycan-Qətər ticarət dövriyyəsinin inkişafından məmnunluq ifadə olunub.
Səfir cari ilin 8-10 oktyabr tarixlərində Qətərdə keçirilmiş I Beynəlxalq Məhsullar Sərgisində Azərbaycan şirkətlərinin iştirakına toxunaraq, qarşılıqlı olaraq bu növ tədbirlərdə iştirakın və səfərlərin təşkilinin ikitərəfli əməkdaşlığın inkişafındakı əhəmiyyətini vurğulayıb.
Qətərli nazir Azərbaycan-Qətər ticarət və iqtisadi əməkdaşlığının inkişafı üçün böyük potensialın mövcud olduğunu bildirərək, bu istiqamətdə səylərin artırılmasının zəruriliyini diqqətə çatdırıb.

Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov met with Qatar's Minister of Economy and Trade Sheikh Ahmed bin Jassim Al Thani.
During the meeting, the sides exchanged views on the current state of the Azerbaijani-Qatar economic relations and prospects for further development. Sides expressed satisfaction with the development of bilateral trade turnover.
Touching upon the participation of Azerbaijani companies at the I International Products Exhibition held in Qatar on October 8-10, the Ambassador stressed the importance of participating in such events and the organization of reciprocal visits in the development of bilateral cooperation.
The Qatari Minister said that Azerbaijan and Qatar have great potential for the development of trade and economic cooperation, stressing the need to increase efforts in this direction.