Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov Qətər Dövlətinin energetika və sənaye naziri Məhəmməd bin Saleh Al-Sada ilə görüşüb
Görüş zamanı energetika sahəsində ikitərəfli əməkdaşlıq imkanlarına toxunulub. Bildirilib ki, hər iki ölkə hazırda energetika sahəsində islahatlar aparır və bu sahədə qarşılıqlı faydalı təcrübə mübadiləsi apara bilər.
Səfir həmçinin, Qətərin qabaqcıl investisiya şirkətlərindən biri olan “Nebras Power” şirkətinin rəhbərliyinin Azərbaycana səfəri və uğurlu görüşlərindən bəhs edərək, enerji sahəsində iki ölkə arasında əlaqələrin inkişafı üçün birgə səylərin göstərilməsinin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Nazir Məhəmməd bin Saleh Al-Sada ölkəsində energetika sahəsinin əhəmiyyətini nəzərə alaraq, ikitərəfli əməkdaşlığın gücləndirilməsinin vacibliyini vurğulayıb.
Tərəflər Qətər və Azərbaycanın müvafiq qurumları arasında əməkdaşlığı məhsuldar və perspektivli hesab edərək energetika sahəsinin inkişafına, həmçinin ikitərəfli münasibətlərə töhfə vermək məqsədilə əməkdaşlığın gələcəkdə də genişləndirilməsinə dair istəklərini ifadə ediblər.

Ambassador of Azerbaijan in Doha Rashad Ismayilov met with Mohammed Bin Saleh Al-Sada Minister of Energy and Industry of Qatar
Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov held a meeting with the Minister of Energy and Industry of the State of Qatar Mohammed bin Saleh Al-Sada.
The opportunities of bilateral cooperation in the energy sphere were discussed during the meeting. It was noted that both countries are currently implementing energy reforms and mutually cooperation in this field can be beneficial for both sides.
The Ambassador emphasized the importance of joint efforts for the development of relations between the two countries in the field of energy, adding that Qatar’s Nebras Power company had a successful visit to Azerbaijan recently.
Minister Mohammed bin Saleh Al-Sada, in his turn, stressed the importance of strengthening bilateral cooperation in the energy area.
The sides considered that there are great opportunities for cooperation between Qatari and the relevant structures of Azerbaijan in the energy sector and expressed their willingness to contribute to the development of bilateral relations in this field.