Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfiri Rəşad İsmayılov Qətər Ticarət Palatasının direktoru Saleh Bin Həməd Al Şərqi ilə görüşüb
17 sentyabr 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov Qətər Ticarət Palatasının direktoru Saleh Bin Həməd Al Şərqi ilə görüşüb.
Görüş zamanı səfir investisiya fəaliyyətinin təşviq edilməsi və xarici investorların hüquqlarının qorunması ilə bağlı ölkəmizdə həyata keçirilən islahatlar barədə məlumat verərək qarşılıqlı investisiyaların cəlb edilməsi, iki ölkə arasında ticarət dövriyyəsinin artırılması istiqamətində birgə səylərin göstərilməsi və iş adamları arasında tərəfdaşlıq əlaqələrinin inkişafının təşviq edilməsinin əhəmiyyətini qeyd edib.
Saleh Bin Həməd Al Şərqi, öz növbəsində, Azərbaycan-Qətər əməkdaşlığının inkişafı üçün geniş perspektivlərin mövcud olduğunu bildirərək, bu sahədə lazımi dəstək verməyə hazır olduqlarını qeyd edib.

Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov met with the Director General of Qatar Chamber of Commerce Mr. Saleh Bin Hamad al Sharqi
On September 17, 2018 Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov met with the Director General of the Qatar Chamber of Commerce Mr. Saleh bin Hamad Al Sharqi.
During the meeting, the ambassador briefed about the reforms completed in Azerbaijan in connection with the promoting investment activity and the protection of foreign investors' rights. Noted the importance of encouraging mutual investments, joint efforts to increase trade turnover between the two countries and promoting the development of partnerships between the businessmen.
Saleh Bin Hamad Al Sharqi, in his turn, said that there are broad prospects for the development of the Azerbaijani-Qatari cooperation and expressed readiness for support in this area.