Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfiri Rəşad İsmayılov Qətərin Nebras Enerji Şirkətində görüş keçirib
12 sentyabr 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov alternativ enerji sahəsində fəaliyyət göstərən Qətərin ən böyük sərmayədar şirkətlərindən biri olan Nebras Enerji Şirkətinin Biznesin inkişafı üzrə departament sədri Faisal Obaid Al Siddiqi ilə görüşüb.
Səfir ölkəmiz üçün alternativ enerji sahəsinin inkişafının səmərəlilik və ətraf mühitin qorunması baxımından əhəmiyyətinə toxunaraq Azərbaycan Respublikası Hökuməti tərəfindən qəbul olunmuş Milli iqtisadiyyat və iqtisadiyyatın əsas sektorları üzrə strateji yol xəritələrində alternativ enerji sektorunun prioritet məsələ olduğunu vurğulayıb.
Faisal Obaid Al Siddiqi təmsil etdiyi şirkətin alternativ enerji sahəsində Azərbaycanla əməkdaşlığa böyük önəm verdiyini birldirərək, bu sahədə iki ölkə arasında əməkdaşlığının inkişafı üçün geniş perspektivlərin mövcud olduğunu əlavə edib.

Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov held a meeting in Qatar's Nebras Power Company
On September 12, 2018, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov met with Faisal Obeid Al Siddiqi, Nebras Power chief business development officer.
Touching upon the importance of alternative energy development for our country in terms of efficiency and environmental protection, the ambassador stressed that the alternative energy sector is a priority in the strategic road map for the national economy of Azerbaijan, adopted by the Government of the Republic of Azerbaijan.
Faisal Obaid Al Siddiqi, in turn underscored that Nebras attaches great importance to cooperation with Azerbaijan in the field of alternative energy, adding that there are broad prospects for the development of cooperation between the two countries in this field.