Qətərin KİV-də Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranmasının 100-cü ildönümünün qeyd olunması ilə bağlı yazılar nəşr edilib
Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranmasının 100-cü ildönümü münasibətilə Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki Səfirliyinin təşəbbüsü ilə  Qətər KİV -də, o cümlədən  “Əl-Ərəb”, “Əl-Şərq”, “Lusail”, “The Peninsula” və digər mətbuat orqanlarında bir sıra yazılar nəşr edilib.
Həmin yazılarda Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranmasının 100-cü ildönümü münasibətilə Qətər Dövlətində təşkil edilmiş rəsmi qəbul ətraflı işıqlandırılıb. Yazılarda AXC-nin yaranmasından və əldə etdiyi nailiyyətlərdən geniş bəhs olunub. Ölkəmizin davamlı inkişafından danışılmış və Azərbaycan - Qətər əlaqələrinin inkişaf perspektivlərinə toxunulub.

Qatar's Mass Media published articles on the celebration of 100th anniversary of the establishment of the Azerbaijan Democratic Republic
On the occasion of the 100th anniversary of the foundation of the Azerbaijan Democratic Republic, a number of articles were published in the Qatar media, including Al-Arab, Al-Sharq, Lusail, The Peninsula, and other media.
The articles informed about the official reception organized in the State of Qatar on the occasion of the 100th anniversary of the foundation of the Azerbaijan Democratic Republic. The articles briefed about the establishment of the ADR and its achievements. Articles touched the sustainable development of Azerbaijan and the prospects for the development of the bilateral relations between Azerbaijan and Qatar.