Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfiri Rəşad İsmayılov Qətər Turizm İdarəsinin sədri Ömər Abdulrəhman Əl Cabir ilə görüşmüşdür
29 aprel 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki Fövqəladə və Səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov və Qətər Turizm İdarəsinin sədri vəzifələrini icra edən Ömər Abdulrəhman Əl Cabir arasında keçirilmiş görüşdə turizm sahəsində əməkdaşlıq əlaqələrinin genişləndirilməsi imkanları müzakirə edilib.
Görüş zamanı, turizmin inkişafına töhfə verən, son bir ildə həyata keçirilmiş işlərdən bəhs olunmuş, hər iki ölkənin vətəndaşlarının sərhəd keçid məntəqəsində viza rəsmiləşdirə bilmə imkanı və paytaxtlar arasında həftədə 14 reysin olmasının əhəmiyyəti qeyd olunub. Həmçinin, ölkəmizin Körfəz ölkələri o cümlədən, Qətər vətəndaşları üçün “ASAN viza” sistemi vasitəsilə üç saat ərzində təcili viza əldə etmək imkanı təmin etdiyi qeyd olunub.

Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov held a meeting with the Chairman of the Qatar Tourism Authority Omar Abdulrahman Al Jabir
on  April 29, 2018 Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov and Chairman of the Qatar Tourism Authority Omar Abdulrahman Al Jabir discussed prospects for expanding cooperation in the tourism sector.
During the meeting, it was mentioned about the steps taken within the last year, contributing to the development of tourism, the possibility of visa issuance at the border crossing points of both countries and the importance of having 14 direct flights a week between the capitals. It was also noted that our country provided an opportunity to obtain an urgent visa within three hours via the "ASAN visa" system for the Gulf countries, including Qatar citizens.