Qətər Dövlətinin Əmiri Əlahəzrət şeyx Təmim bin Həməd Al Tani Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevi təbrik etmişdir
Qətər Dövlətinin Əmiri Əlahəzrət şeyx Təmim bin Həməd Al Tanidən
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə
Zati-aliləri.
Yenidən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti seçilməyiniz münasibətilə Qətər Dövlətinin xalqı adından və şəxsən öz adımdan Sizə səmimi təbriklərimi və salamlarımı çatdırmaqdan böyük məmnunluq və şərəf duyuram.
Bu xoş fürsətdən istifadə edərək, Zati-alinizə əmin-amanlıq və uğurlar, qardaş Azərbaycan xalqına davamlı inkişaf, ölkələrimiz arasında mövcud olan ikitərəfli münasibətlərin isə gələcək illərdə daha da möhkəmləndirilməsini arzulayıram.

Emir of the State of Qatar, Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani sent letter of congratulation to the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev
From Tamim Bin Hamad Al-Thani, Amir of the State of Qatar
It gives me pleasure, on the occasion of your re-election to Azerbaijan’s Presidency for a new term, to extend to you, on behalf of the people of the State of Qatar, and my own behalf, our heartfelt greetings and felicitations.
I avail myself of this opportunity to express my best wishes for your Excellency’s continued well-being and happiness, and further prosperity and progress of your brotherly people and more strength of the bilateral relations between our two countries in the years to come.