Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfiri Rəşad İsmayılov Qətərin Baladna şirkətində görüş keçirib
Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfiri Rəşad İsmayılov Qətərin Baladna Qida Sənayesi şirkətinin icraçı direktoru Peter Veltevreden ilə görüşüb. Görüşdə şirkətlə ölkəmizin aidiyyəti şirkətləri arasında mümkün əməkdaşlıq əlaqələrinin qurulması imkanlarını müzakirə edilib.
Görüşdə toyuqculuq, ət və ət məhsulları və heyvan yemi istehsalı sahəsində Azərbaycanda fəaliyyət göstərən bir neçə şirkət haqqında müqabil tərəfə məlumat verilib və Baladna Qida Sənayesi şirkətinin ehtiyacı olan müxtəlif heyvan yemlərinin Azərbaycan şirkətləri tərəfindən qarşılanması təklif olunub.
P.Veltevreden qeyd edilən təklifi maraqla qarşılayaraq, məsələyə aidiyyəti üzrə baxılacağını bildirib.

Ambassador of the Republic of Azerbaijan in the State of Qatar held a meeting in Baladna company of Qatar
Ambassador of the Republic of Azerbaijan in the State of Qatar Rashad Ismayilov met with the Executive Director of Baladna Food Industry Company of Qatar, Peter Weltevreden. The meeting discussed cooperation opportunities between the company and the relevant companies of Azerbaijan.
During the meeting, Qatari side was informed about several Azerbaijani companies operating in the field of poultry and production of meat and meat products and animal fodder. A proposal to provide Baladna with animal fodder by Azerbaijani companies was submitted.
P.Weltevreden expressed his interest in the proposal and said that they would consider the matter accordingly.