Qətərdə Azərbaycan vətəndaşlarının seçki hüququnun təmin edilməsi üçün hər bir şərait yaradılıb
Aprelin 11-də Azərbaycanda keçiriləcək prezident seçkiləri ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfirliyində hazırlıq işləri davam edir.
Bununla əlaqədar Azərbaycan Respublikasının Seçki Məcəlləsinə müvafiq olaraq, səfirlikdə iclas keçirilib və məntəqə seçki komissiyasının üzvləri müəyyən edilib. Səfirlikdə 17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsinin tərkibində yaradılmış 50 saylı seçki məntəqəsində Qətər Dövlətində müvəqqəti yaşayan və işləyən Azərbaycan Respublikası vətəndaşlarının seçki hüququnun təmin edilməsi üçün hər bir şərait yaradılıb. Konsulluq qeydiyyatında olan səsvermə hüququna malik 81 nəfər vətəndaşımızın siyahısı tərtib edilib.
Seçki günü Qətərdə ezamiyyətdə olan vətəndaşlarımız da səfirliyə gələrək səsvermədə iştirak edə biləcəklər.

in Qatar all conditions have been created to provide voting rights of Azerbaijani citizens
The preparations for the forthcoming presidential elections in Azerbaijan are continuing at the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the State of Qatar.
In this regard, a meeting was held in the Embassy and members of the Regional Election Commission were identified in accordance with the Election Code of the Republic of Azerbaijan. All conditions have been created to ensure the voting rights of the citizens of the Republic of Azerbaijan who temporarily live and work in the State of Qatar in the Election centre N 50 which established within the Yasamal N 17 third election precinct . A list of 81 citizens who have been registered by the consular section has been prepared.
The citizens visiting Qatar on the election day, will also be able to come to the embassy to take part in the voting.