Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfiri Rəşad İsmayılov Qazaxıstan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfiri Askar Şokybaev ilə görüşüb
15 mart 2018-ci il tarixində Qətər Dövlətinə yeni təyin olunmuş Azərbaycan Respublikasının fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov Qazaxıstan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfiri Askar Şokybaevilə nəzakət görüşü keçirib.
A. Şokybaev səfir R.İsmayılovu təyinatı ilə bağlı təbrikedərək ona gələcək diplomatik fəaliyyətində uğurlar arzulayıb. Görüş zamanı Azərbaycan və Qazaxıstan arasında olan oxşar adət-ənənələr, tarixi dostluq və qardaşlıq əlaqələrindən bəhs edilib və hər iki ölənin Qətər Dövləti ilə siyasi, iqtisadi və mədəni əlaqələrinin inkişaf etdirilməsi istiqamətində görülmüş işlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov met with the Ambassador of the Republic of Kazakhstan to the State of Qatar Askar Shokybayev
On March 15, 2018 newly appointed Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov held a courtesy meeting with the Ambassador of the Republic of Kazakhstan to the State of Qatar Askar Shokybayev.
A. Shokybayev congratulated the Ambassador R.Ismayilov on his appointment and wished him every success in his future diplomatic activities. The meeting discussed the historical friendship and fraternal relations and the similar traditions between Azerbaijan and Kazakhstan. The sides exchanged views on the steps taken to develop political, economic and cultural relations of the two countries with Qatar.