Prezident İlham Əliyev Dohada “Al Faisal Holding” şirkətinin rəhbəri və Qətər İş Adamları Assosiasiyasının sədri ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 26-da Dohada “Al Faisal Holding” şirkətinin rəhbəri və Qətər İş Adamları Assosiasiyasının sədri Şeyx Faisal bin Qassim bin Faisal Al Tani ilə görüşüb.
rüşdə Azərbaycan Prezidentinin Qətərə bu səfərinin ikitərəfli əlaqələrimizin genişləndirilməsi baxımından əhəmiyyəti qeyd edildi.
Böyük biznes qurumunun rəhbəri Şeyx Faisal bin Qassim bin Faisal Al Tani Azərbaycana səfərini xatırladaraq, ölkəmizlə bağlı xoş təəssüratlarının olduğunu dedi. Şeyx Faisal bin Qassim bin Faisal Al Tani Azərbaycanın müasir və təhlükəsiz ölkə olduğunu qeyd etdi. O, ölkəmizdə Qətər vətəndaşlarına xoş münasibət göstərildiyini məmnunluqla vurğuladı, yaxın gələcəkdə böyük nümayəndə heyəti ilə Azərbaycana səfər edəcəklərini dedi.

President Ilham Aliyev met with chairman of Al Faisal Holding and Qatari Businessmen Association in Doha
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has met with Chairman of Al Faisal Holding and the Qatari Businessmen Association Sheikh Faisal Bin Qassim Al Thani in Doha.
The importance of the Azerbaijani President`s visit to Qatar in terms of the expansion of the bilateral relations was stressed at the meeting.
Sheikh Faisal Bin Qassim Al Thani recalled his Azerbaijan trip, and shared his good impressions of the country. He described Azerbaijan as a modern and safe country. He hailed good attitude towards Qatari citizens in Azerbaijan. Sheikh Faisal Bin Qassim Al Thani said they will visit Azerbaijan with a large delegation in the near future.