Noyabrın 25-də Azərbaycan Respublikasının Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Qətər Dövlətinin ölkəmizdə yeni təyin olunmuş fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Yusif bin Həsən Əl-Saai ilə görüşüb.
Səfiri ölkəmizdə diplomatik fəaliyyətə başlaması münasibətilə təbrik edən nazir ona Azərbaycan ilə Qətər arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi istiqamətində uğurlar arzulayıb.
Azərbaycan-Qətər münasibətlərinin genişləndirilməsində ölkə rəhbərlərinin səylərini xüsusi vurğulayan nazir ölkələrimiz arasında hərbi sahədə də əlaqələrin uğurla inkişaf etdiyini deyib.
Diplomat isə öz növbəsində dost və qardaş olan Azərbaycanda səfir kimi fəaliyyətə başlamasından məmnun olduğunu, ölkələrimiz arasında əlaqələrin, xüsusilə hərbi sahədə əməkdaşlığın inkişafı üçün səylərini əsirgəməyəcəyini bildirib.
Görüşdə ölkələrimiz arasında mövcud əlaqələr, o cümlədən hərbi sahədə əməkdaşlığın perspektivləri, regional təhlükəsizlik, Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsi və digər qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər müzakirə edilib.

On November 25, Azerbaijan Defense Minister, Colonel General Zakir Hasanov met with the newly appointed Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of Qatar to Azerbaijan Yusif bin Hasan al-Saai
Minister congratulated the Ambassador on the beginning of diplomatic activity in Azerbaijan and wished him success in the field of expansion of cooperation between Azerbaijan and Qatar.
Minister highlighted the efforts of leaders of the two countries in the expansion of the Azerbaijani-Qatari relations and noted the successful development of relations in the military sphere.
Diplomat, in his turn, expressed his satisfaction with the start of activities in a friendly and fraternal Azerbaijan as an Ambassador, and said that he would make every effort in the development of relations between the countries, in particular cooperation in the military sphere.
Relations between countries, including the prospects of military cooperation, regional security, Nagorno-Karabakh conflict and other issues of mutual interest were discussed in the meeting.