Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Qətərdə bir sıra görüşlər keçirmişdir
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 16-cı Doha Forumu çərçivəsində BMT Baş Assambleyasının 62-ci sessiyasının prezidenti, Makedoniya Respublikasının keçmiş xarici işlər naziri Srqan Kərim ilə görüşüb
Görüşdə Azərbaycanın BMT ilə əməkdaşlığının hazırkı vəziyyəti və inkişaf perspektivləri, eləcə də Azərbaycan-Makedoniya ikitərəfli münasibətləri müzakirə edilib.
Eyni zamanda qarşılıqlı maraq kəsb edən beynəlxalq və regional məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparılıb.
Həmçinin, xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 16-cı Doha Forumu çərçivəsində Kosta-Rika Respublikasının xarici işlər və etiqad naziri Manuel Gonzalez Sanz ilə görüşüb
Görüşdə Azərbaycan və Kosta-Rika arasında ikitərəfli münasibətlərin inkişaf etdirilməsi yolları, eləcə də iqtisadiyyat və ticarət sahəsində əməkdaşlıq məsələlərinə dair fikir mübadiləsi aparıldı. Tərəflər nazir Manuel Gonzalez Sanzın 2015-ci ilin oktyabr ayında Azərbaycana rəsmi səfərini iki ölkə arasında əməkdaşlığın yaxşı göstəricisi kimi dəyərləndirdilər. Həmçinin, Kosta-Rikanın ölkəmizdə səfirliyinin təsis edilməsinin əlaqələrin inkişafına müsbət təsir göstərəcəyini vurğuladılar.

Foreign Minister of Azerbaijan held several meetings in Doha
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Srgjan Kerim, President of the 62nd Session of the United Nations General Assembly, former Foreign Minister of the Republic of Macedonia within the 16th Doha Forum
At the meeting they discussed the current status and development perspectives of cooperation between Azerbaijan and the United Nations, as well as Azerbaijan-Macedonia bilateral relations.
At the same time they exchanged their views on the international and regional issues of mutual concern.
Also, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Manuel Gonzalez Sanz, Minister of Foreign Affairs and Religion of the Republic of Costa Rica within the 16th Doha Forum
At the meeting the ministers exchanged views on the ways of development of bilateral relations, as well as the issues of cooperation in the fields of economy and trade between Azerbaijan and Costa Rica. The sides appreciated the official visit of Manuel Gonzalez Sanz toAzerbaijanin October 2015, as a good sign of cooperation between the two countries. And they emphasized that the establishment of the embassy of Costa Ricain Azerbaijan will have a positive impact on the development of relations.