Azərbaycan Respublikasının Baş naziri Artur Rasizadə ölkəmizdə rəsmi səfərdə olan Qətər Dövlətinin Əmiri Şeyx Təmim bin Həməd Al Tani ilə görüşmüşdür
Görüşdə Azərbaycan ilə Qətər arasında mövcud olan dostluq münasibətlərinin uğurla inkişaf etdiyi vurğulandı, siyasi, iqtisadi, mədəni sahələrdə tərəfdaşlığın səmərəli nəticələr verdiyi məmnunluqla qeyd olundu.
Bu səfərin və keçirilmiş görüşlərin ölkələrimiz arasında əlaqələrin inkişafına töhfə verəcəyinə əminliyini söyləyən Baş nazir Artur Rasizadə siyasi əlaqələrin yüksək səviyyədə olduğunu, iqtisadi imkanlardan səmərəli istifadə etməyin zəruriliyini bildirdi.
Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinə toxunan Baş nazir Artur Rasizadə problemin beynəlxalq hüquq normaları çərçivəsində, Azərbaycanın ərazi bütövlüyü və sərhədlərinin toxunulmazlığı prinsipləri əsasında həllinin vacibliyini diqqətə çatdırdı.
Qətər Dövlətinin Əmiri Şeyx Təmim bin Həməd Al Tani ölkələrimiz arasında əlaqələrin, xüsusilə də iqtisadi sahədə əməkdaşlığın genişlənəcəyinə ümidvar olduğunu bildirdi.

Azerbaijani Prime Minister Artur Rasizade met with Emir of the State of Qatar Sheikh Tamim Bin Hamad Al-Thani
Azerbaijani Prime Minister Artur Rasizade has met with Emir of the State of Qatar Sheikh Tamim Bin Hamad Al-Thani to discuss ties between the two countries.
They hailed the development of “friendly” relations between Azerbaijan and Qatar, pointing to “successful” results of cooperation in political, economic and cultural areas.
Prime Minister Rasizade expressed his confidence that the Qatari Emir`s visit would contribute to the development of the bilateral relations. He underlined the necessity of “effectively” using the economic opportunities.
He provided an insight into the history and consequences of the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict, saying the dispute must be solved in compliance with international law and the principle of territorial integrity and inviolability of borders of Azerbaijan.
Emir of Qatar Sheikh Tamim Bin Hamad Al-Thani expressed his confidence that the two countries would enhance their bilateral ties, especially economic cooperation