Mətbuat şərhi 22 oktyabr 2020
Qətərdə ərəb dilində nəşr olunan "Əl-Raya" qəzetində Gəncə şəhərinə edilmiş hücum ilə bağlı məlumat dərc edilib.
Xəbərdə bildirilib ki, erməni ordusunun 17 oktyabr 2020-ci il tarixində gecə yarısı Gəncə şəhərini raket atəşinə məruz qoyması nəticəsində 13 mülki şəxs həyatını itirib.
Yazıda deyilib ki, Azərbaycanın ikinci ən böyük şəhəri olan Gəncədə iki yaşayış binasına endirilmiş raket zərbələri 13 nəfərin həyatını itirməsinə, 45 nəfərin ağır yaralanmasına, çoxlu bina, ev, iş yerləri, nəqliyyat vasitələri və s. zərər görməsinə səbəb olmuşdur.
Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyinə istinadən yayılan xəbərdə qeyd olunmuşdur ki, erməni qoşunları humanitar atəşkəsi pozaraq növbəti dəfə döyüş bölgəsindən uzaqda yerləşən Gəncə şəhərini hədəf almışlar.
Yazıda dağıntılar altından yaralıların və həlak olanların cəsədlərinin çıxarılması üçün axtarış və xilasetmə əməliyyatlarının davam etdiyi bildirilib, bu vaxta qədər 52 nəfərin dağıntılar altından çıxarıldığı deyilib.

The Qatari newspaper, Al-Raya, published news about the attack on civilians in Ganja by Armenia
According to the report, 13 civilians were killed as a result of missile attack by Armed forces of Armenia on the city of Ganja at midnight on October 17, 2020.
The report said that the missile attacks on two residential buildings in Ganja, the second largest city in Azerbaijan, killed 13 people, seriously injured 45, and caused damage to many buildings, homes, workplaces, vehicles, and others.
The newspaper reported that the Armenian forces violated the humanitarian ceasefire and once again targeted the city of Ganja, which is located far from the combat zone.
The article stated that search and rescue operations are underway to save the bodies of the wounded and dead from the rubble, adding that 52 people have been rescued so far.