Mətbuat şərhi 05 fevral 2020
Qətərin “The Peninsula” qəzetində AR Xarici İşlər nazirinin müavini Mahmud Məmməd-Quliyev və AR Dövlət Turizm Agentliyinin sədri Fuad Nağıyevlə geniş müsahibələr dərc olunub
Qətərin nüfuzlu ingilis dilli qəzeti olan “The Peninsula” qəzetində bu qəzetin baş redaktoru Dr. Xalid Mubarak Al Şafinin Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər nazirinin müavini Mahmud Məmməd-Quliyev və Azərbaycan Respublikasının Dövlət Turizm Agentliyinin sədri Fuad Nağıyevlə geniş müsahibələri dərc olunmuşdur. Qətər-Azərbaycan münasibətlərinin ən müxtəlif aspektlərinin müzakirə olunduğu müsahibələrdə, ikitərəfli siyasi, iqtisadi və ticarət əlaqələri, habelə beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq, ölkəmizin turizm imkanları, turizm siyasəti, əcnəbi ziyarətçilər, o cümlədən Qətər vətəndaşları üçün tətbiq edilmiş güzəştlər və sadələşdirilmiş viza proseduru, ümumiyyətlə Azərbaycanın mədəni, iqtisadi və siyasi həyatı ilə bağlı geniş məlumatlar təqdim olunmuşdur. Məqalə ilə “The Peninsula” qəzetinin 4 fevral 2020-ci il tarixli sayından tanış olmaq mümkündür.

Press release 05 February 2020
Interviews with Deputy Foreign Minister of Azerbaijan and Chairman of the State Tourism Agency of Azerbaijan in Qatar's prestigious English-language newspaper The Peninsula
Qatar's prestigious English-language newspaper The Peninsula has published extensive interviews of Khalid Mubarak Al Shafi, the editor-in-chief of the newspaper, with Deputy Foreign Minister of the Republic of Azerbaijan Mr. Mahmud Mammad-Guliyev and Chairman of the State Tourism Agency of the Republic of Azerbaijan Mr. Fuad Naghiyev. In the interviews, detailed information was presented on various aspects of the Qatari-Azerbaijani relations, including bilateral political, economic and trade relations, cooperation in the framework of international organizations, tourism opportunities, tourism policies and simplified visa procedures for foreign visitors including Qatari citizens in Azerbaijan, and in general cultural, economic and political life For Azerbaijan. The interviews can be found in the February 4, 2020 edition of The Peninsula.