Mətbuat şərhi 13 sentyabr 2021
Bakıda Azərbaycan və Qətərin Xarici İşlər Nazirlikləri arasında siyasi məsləhətləşmələrin növbəti raundu baş tutub
7 sentyabr 2021-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyi və Qətər Dövlətinin Xarici İşlər Nazirliyi arasında siyasi məsləhətləşmələrin növbəti raundu keçirilib.
İclasa Azərbaycan tərəfindən Azərbaycan Respublikasının xarici işlər nazirinin müavini cənab Fariz Rzayev, Qətər tərəfindən isə Qətər Dövlətinin xarici işlər üzrə dövlət naziri cənab Sultan bin Səəd Əl-Mureyxi başçılıq edib.
Siyasi məsləhətləşmələr çərçivəsində əməkdaşlıq gündəliyinin bir sira məsələləri üzrə ətraflı müzakirələr aparılıb.
Səfər çərçivəsində Qətərin xarici işlər üzrə dövlət naziri S.Əl-Mureyxi Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri cənab Ceyhun Bayramov, Azərbaycan Respublikasının fövqəladə hallar naziri cənab Kəmaləddin Heydərov və Azərbaycan Respublikasının iqtisadiyyat naziri cənab Mikayıl Cabbarov ilə görüşüb.

Press release 13 September 2021
New round of political consultations between the Ministries of Foreign Affairs of the Azerbaijan and Qatar in Baku
On September 7, 2021, the new round of political consultations was held between the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Foreign Affairs of the State of Qatar.
The meeting was chaired by Fariz Rzayev, Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, and Soltan bin Saad Al-Moraikhi, State Minister for Foreign Affairs of the State of Qatar.
A number of issues of the cooperation agenda were thoroughly discussed within the framework of a new round of consultations.
During his visit to Azerbaijan, the State Minister for Foreign Affairs of Qatar S.Al-Moraikhi met with Jeyhun Bayramov Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Kamaladdin Heydarov Minister of Emergency Situations of the Republic of Azerbaijan and Mikayil Jabbarov Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan.