Mətbuat şərhi 22 iyul 2019
Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyində (AQTA) Qətər Dövlətinin nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyində (AQTA) Qətər Dövlətinin nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib. Agentliyin sədr müavini Balarəhim Quliyev Qətər Dövlətinin Bələdiyyə və Ətraf Mühit naziri Abdullah bin Əbdüləziz bin Turki Əl-Subaieyin ilə görüşüb.
Görüş zamanı Agentliyin fəaliyyət istiqamətləri, qarşıya qoyulan hədəflər, əhalinin sağlam və təhlükəsiz qida məhsulları ilə təmin edilməsi istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər barədə nümayəndə heyətinə məlumat verilib.
Görüşdə qida təhlükəsizliyinin təmin edilməsi istiqamətində Qətər Dövləti ilə əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları barədə fikir mübadiləsi aparılıb, əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə olunub.

Press release 22 July 2019
A meeting was held with a delegation from the State of Qatar at the Food Safety Agency of the Republic of Azerbaijan
Deputy Chairman of the Agency Balarahim Guliyev met with the Minister of Municipality and Environment of the State of Qatar Mr. Abdullah bin Abdulaziz bin Turki al-Subaie.
During the meeting, the delegation was informed about the activities of the Agency, targets, measures taken to provide the population with healthy and safe food products.
The sides exchanged views on the prospects of expanding cooperation with Qatar in the direction of ensuring food security and prospects of cooperation.