Mətbuat şərhi 10 may 2018
Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki Səfirliyində ümummilli lider Heydər Əliyevin 95-ci ildönümü qeyd olunub
Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki Səfirliyində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 95-ci ildönümü münasibətilə tədbir keçirilib.
Səfirliyin əməkdaşları və Qətərdə yaşayan Azərbaycan icmasının nümayəndələrinin iştirak etdiyi tədbirdə səfir Rəşad İsmayılov çıxış edərək,  ümummilli lider Heydər Əliyevin həyatı, siyasi fəaliyyəti və dövlətimizin inkişafı naminə göstərdiyi əvəzsiz xidmətləri barədə ətraflı məlumat verib.
Azərbaycanın yeni tarixinin 30 ildən çoxunun, ölkənin siyasi, iqtisadi və mədəni həyatının yenidən dirçəlişinin  Heydər Əliyevin adı ilə bağlı olduğunu, onun yeritdiyi uzaqgörən daxili və xarici siyasət nəticəsində Azərbaycanın bu gün Şərq və Qərb arasında etibarlı tərəfdaşa çevrildiyini qeyd edən səfir Heydər Əliyevin beynəlxalq arenadakı inamlı addımları sayəsində Dağlıq Qarabağ münaqişəsi ilə bağlı beynəlxalq ictimaiyyətin mövqeyinin dəyişdiyini və bütün beynəlxalq hüquqi sənədlərdə Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün toxunulmazlığı məsələsinin öz əksini tapdığını vurğulayıb.
Azərbaycanın ümummilli liderinin layiqli davamçısı olan İlham Əliyevin Heydər Əliyevin siyasi kursunu uğurla davam etdirdiyini bildirən səfir, Heydər Əliyevin bütün azərbaycanlıların yaddaşında və ürəyində yaşadığını, Azərbaycan var olduqca Heydər Əliyevin də yaşayacağını qeyd edib.

Press release 10 May 2018
95th birth anniversary of the national leader Heydar Aliyev marked at the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Qatar
The Embassy of the Republic of Azerbaijan in the State of Qatar hosted an event dedicated to the 95th birth anniversary of the National Leader Heydar Aliyev.
The event attended by the staff of the embassy and Azerbaijani community in Qatar. At the event Ambassador Rashad Ismayilov spoke about the life, political activity and invaluable services of Heydar Aliyev for the development of Azerbaijan.
Ambassador noted that more than 30 years of the new history of Azerbaijan, the revival of the political, economic and cultural life of the country is connected with the name of Heydar Aliyev, as a result of his the far-sighted internal and foreign policy that Azerbaijan has today has become a reliable partner in the World.
Noting that Ilham Aliyev, the worthy successor of the National Leader of Azerbaijan, successfully continues the political course of Heydar Aliyev, the Ambassador added that Heydar Aliyev will live in the memory and heart of all Azerbaijanis for ever.