Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfiri Rəşad İsmayılov Qətərin İnzibati İnkişaf, Əmək və Sosial Məsələlər naziri ilə görüş keçirib
Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov Qətərin İnzibati İnkişaf, Əmək və Sosial Məsələlər naziri Yusif Məhəmməd Əl Osman Faxru ilə görüşüb.
Görüş zamanı, ilk öncə Azərbaycan-Qətər əməkdaşlıq əlaqələri haqqında fikir mübadiləsi aparılıb. Dövlət başçıları arasındakı dostluq münasibətlərinin və son dövr ərzində ən yüksək səviyyədə həyata keçirilmiş qarşılıqlı səfərlərin ikitərəfli əlaqələrin inkişafındakı roluna toxunulub.
Son illər ərzində ölkəmizdə bütün sahələrdə, xüsusilə əhalinin sosial müdafiəsi və əmək məsələlərinin tənzimlənməsi istiqamətində geniş islahatların aparıldığı qarşı tərəfin diqqətinə çatdırılıb. Bu xüsusda, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən Dayanıqlı və Operativ Sosial Təminat Agentliyinin (DOST) fəaliyyəti və xidmət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib.
Daha sonra iki ölkə arasında müxtəlif sahələrdə olduğu kimi sosial sahədə də əməkdaşlıq üçün geniş imkanlarının mövcudluğu qeyd olunaraq, bu sahədə əməkdaşlığın qurulmasının, xüsusilə qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinin aparılmasının hər iki tərəfə faydalı olacağı nəzərə çatdırılıb.

Press release 30 September 2019
Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov met with the Minister of Administrative Development, Labor and Social Affairs of Qatar
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismailov met with the Minister of Administrative Development, Labor and Social Affairs of Qatar Mr Yousuf Mohamed Al Othman Fakhroo.
During the meeting, the sides exchanged views on cooperation between Azerbaijan and Qatar. They touched upon the role of friendly relations between the Heads of the  States and the mutual visits of the highest level accomplished in recent years in the development of bilateral relations.
It was briefed that  Azerbaijan observed large-scale reforms in all spheres, especially in the sphere of social protection of the population and regulation of labor issues. In this regard, detailed information on the activities of the Sustainable and Operational Social Security (DOST) Agency submitted.
It was noted that there is a great potential for cooperation between the two countries in various fields, as well as in the social sphere, noting that the establishment of cooperation in this area, especially the exchange of experience will be mutually beneficial.