Mətbuat şərhi 03 aprel 2018
Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfiri Rəşad İsmayılov Qətərin Əl-Cəzirə Media Şəbəkəsinin rəhbərliyi ilə görüş keçirmişdir
2 aprel 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfiri Rəşad İsmayılov Qətərin “Əl-Cəzirə” Media Şəbəkəsinin baş direktoru Mustafa Savvaq və “Aljazeera English” kanalının icraçı direktoru Giles Trendle ilə  görüşmüşdür.
Görüş zamanı Azərbaycan-Qətər münasibətlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb. Ölkəmizin tarixən dini və mədəni  bağlılığı olduğu ərəb dünyası ilə əməkdaşlığın inkişafına böyük önəm verdiyi diqqətə çatdırılıb.
Əl-Cəzirə media şəbəkəsi ilə ölkəmizin aidiyyəti media orqanları arasında əməkdaşlıq perspektivlərindən bəhs edilib. Əl-Cəzirə Media Şəbəksinə mənsub televiziya kanalları və elektron informasiya portallarında ölkəmizlə bağlı süjet və materialların yayımı imkanları müzakirə edilib.
Regionun aparıcı media qurumu kimi “Əl-Cəzirə” kanalı vasitəsilə ölkəmiz, xüsusilə Dağlıq Qarabağ münaqişəsi barədə obyektiv və düzgün məlumatların dünya ictimaiyyətinə çatdırılmasının əhəmiyyətinə toxunulub.

Press release 03 April 2018
Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov met with General Director of Qatar's Al-Jazeera Media Network
On  April 2, 2018 Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov met with the General Director of Qatar's Al-Jazeera Media Network Mustafa Souag and Executive Director of Aljazeera English Giles Trendle.
During the meeting, the sides exchanged views on Azerbaijani-Qatari relations. It was emphasized that our country attaches great importance to the development of cooperation with the Arab world, which both sides share historically religious and cultural commonalities.
The prospects of cooperation between Al Jazeera media network and relevant media organizations of our country were discussed. Possibilities of dissemination of materials about Azerbaijan in the television channels and electronic information portals of Al Jazeera Media Network were reviewed.
Importance of delivering true and accurate information on our country, especially Nagorno-Karabakh conflict to the international community through Al Jazeera channel as a leading media entity of the region was highlighted.