Mətbuat şərhi 02 may 2018
Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfiri Rəşad İsmayılov Qətər Milli Bankının (QNB) icraçı direktoru Əli Əhməd Əl-Kuvari ilə görüşüb
1 may 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfiri Rəşad İsmayılov Qətər Milli Bankının (QNB) icraçı direktoru Əli Əhməd Əl-Kuvari ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı Azərbaycan və Qətər arasında maliyyə və bankçılıq sahəsində ikitərəfli əlaqələrin inkişafına dair müzakirələr aparılıb. Bankçılıq sahəsəində əməkdaşlıq imkanlarının müzakirəsi məqsədilə qarşılıqlı səfərlərin təşkili və tərəflər arasında birbaşa danışıqların aparılması imkanlarından bəhs edilib. Ölkəmizin maliyyə və bank sektoru haqqında Qətər tərəfinə ətraflı məlumat verilib.
Qətər Milli Bankının (QNB) icraçı direktoru Əli Əhməd Əl-Kuvari rəhbərlik etdiyi bankla Azərbaycan bankları arasında əməkdaşlığın inkişafında maraqlı olduqlarını və bu sahədə lazımi addımlar atmağa hazır olduqlarını bildirib.

Press release 02 May 2018
Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov met with the Executive Director of the Qatar National Bank Ali Ahmed Al-Kuvari
On May 1, 2018 Ambassador of the Republic of Azerbaijan in the State of Qatar Rashad Ismayilov met with the Executive Director of the Qatar National Bank (QNB) Ali Ahmed Al-Kuvari.
The meeting focused on the discussion about the development of bilateral relations between Azerbaijan and Qatar in the field of finance and banking. Opportunities to organize mutual visits in order to discuss cooperation issues in the field of banking and the possibility of direct negotiations between the parties were discussed. The Qatari side was informed about the financial and banking sector of Azerbaijan.
Executive Director of the Qatar National Bank Ali Ahmed Al-Kuvari said they are interested in developing cooperation with Azerbaijani banks and are ready to take the necessary steps in this area.