Mətbuat şərhi 14 fevral 2019
Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfiri Rəşad İsmayılov Qətər Dövlətinin inzibati inkişaf, məşğulluq və sosial məsələlər naziri Yusif bin Mohammad Əl-Osman Faxru ilə görüş keçirib
14 fevral 2019-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov Qətər Dövlətinin inzibati inkişaf, məşğulluq və sosial məsələlər naziri Yusif bin Mohammad Əl-Osman Faxru ilə görüş kecirib.
Səfir, Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin fəaliyyət istiqamətlərində həyata keçirilən islahatlar barədə naziri məlumatlandırıb. Azərbaycan və Qətər arasında əmək, sosial müdafiə və məşğulluq sahələri üzrə mövcud olan əməkdaşlıq əlaqələrindən bəhs edən səfir bu əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsi üçün geniş potensialın mövcud olduğunu diqqətə çatdırıb.
Qətər ilə Azərbaycan arasında ikitərəfli münasibətlərin inkişaf etdiyini vurğulayan Yusif bin Mohammad Əl-Osman Faxru əmək və sosial müdafiə sahəsində də uğurlu əməkdaşlıq təcrübəsinin formalaşdığını, qarşıdakı dövrdə əlaqələrin genişləndirilməsi üçün nazirlik tərəfindən səylərin göstəriləcəyini vurğulayıb.
Görüşdə iki ölkə arasında əmək və əhalinin sosial müdafiə sahəsində gələcək əməkdaşlığa dair fikir mübadiləsi aparılıb.

Press release 14 February 2019
Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov met with the Minister of Administrative Development, Labour and Social Affairs of Qatar Yousuf Mohamed Al Othman Fakhrooq
On February 14, 2019 Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov met with Minister of Administrative Development, Labour and Social Affairs of the State of Qatar Yousuf Mohamed Al Othman Fakhroo
The Ambassador informed the Minister on the reforms fulfilled in the field of labor and social protection of population in the Republic of Azerbaijan. Talking about the existing cooperation in the field of labor, social protection and employment between Azerbaijan and Qatar, the Ambassador pointed out that there is a great potential for further development of this cooperation.
Stressing the development of bilateral relations between Qatar and Azerbaijan, the Minister  Yousuf Mohamed Al Othman Fakhroo stressed that they will make efforts to expand relations with Azerbaijani side in the upcoming period.
The sides exchanged views on further cooperation in labor and social protection of the two countries.