Mətbuat şərhi 03 iyun 2019
Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rəşad İsmayılov Qətərin ingilis dilli “Gulf-Times” qəzetinin baş redaktoru Faisal Al Mudahka ilə görüşüb.
“Gulf-Times” qəzeti Qətərdə gündəlik ingilis dilində nəşr olunan 3 qəzetdən biridir. 1978-ci ildən fəaliyyətə başlayan qəzet ölkənin ilk və ən çox oxunulan ingilis dilli qəzeti hesab olunur.
Görüş zamanı qeyd edilən mətbuat orqanı ilə Azərbaycanın Qətər Dövlətindəki Səfirliyi, həmçinin Azərbaycan mətbuat orqanları arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişafına dair müzakirə aparılıb. Ölkəmizlə bağlı qəzetdə mütəmadi olaraq məlumatların, məqalə və müsahibələrin nəşri imkanları nəzərdən keçirilib.
Qarşı tərəfə ölkə Prezidenti İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Azərbaycanda həyata keçirilən quruculuq işləri və inkişaf prosesi barədə, həmçinin Dağlıq-Qarabağ münaqişəsi haqqında ətraflı məlumat verilib.
Görüş zamanı, həmçinin Azərbaycan - Qətər dostluq və əməkdaşlıq münasibətlərinin inkişafından məmnunluq ifadə olunmuş və qarşılıqlı əlaqələrin genişləndirilməsi perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov met with editor-in-chief of Gulf Times newspaper of Qatar Mr. Faisal Al Mudahka
The Gulf Times Newspaper is one of three daily English newspapers in Qatar. Starting its activity since 1978, the newspaper is considered to be the country's first and most popular English newspaper.
During the meeting, the sides discussed the development of cooperation between the Newspaper and Azerbaijani embassy in Qatar, As well as Azerbaijani press.
Editor in chief was informed about the development process in Azerbaijan under the leadership of President Ilham Aliyev, as well about the Nagorno-Karabakh conflict.
The sides also expressed satisfaction with the development of Azerbaijan-Qatar friendly relations and exchanged views on prospects for expanding mutual relations.