Mətbuat şərhi 26 oktyabr 2016
Azərbaycan Respublikasının fövqəladə hallar naziri Kəmaləddin Heydərov Qətər Dövlətinin keçmiş Əmiri Şeyx Xəlifə bin Həməd Al Taninin vəfatı ilə əlaqədar Qətərin Azərbaycandakı səfirliyində olmuşdur
Azərbaycan Respublikasının fövqəladə hallar naziri, Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Qətər Dövləti Hökuməti arasında Birgə İqtisadi, Ticarət və Texniki Komissiyanın həmsədri Kəmaləddin Heydərov oktyabrın 25 də Qətər Dövlətinin Azərbaycan Respublikasındakı səfirliyində olmuşdur.
Nazir Qətər Dövlətinin keçmiş Əmiri Şeyx Xəlifə bin Həməd Al Taninin vəfatı ilə əlaqədar Azərbaycan Hökuməti adından başsağlığı vermiş, matəm kitabına ürək sözlərini yazmışdır.

Press release 26 October 2016
Minister of Emergency Situations of Azerbaijan Republic Kamaladdin Heydarov visited the Qatari embassy in Azerbaijan to share the grief for the death of the former Emir of Qatar, Sheikh Khalifa bin Hamad Al Thani
On October 25, Minister of Emergency Situations of Azerbaijan Republic and Co-chairman of Joint Economic, Trade and Technical Commission between the Governments of the State of Qatar and Azerbaijan Kamaladdin Heydarov has been to the Embassy of the State of Qatar to the Republic of Azerbaijan.
Minister Heydarov offered condolences on the death of the former Emir of the State of Qatar Sheikh Khalifa bin Hamad Al Thani and noted words of heart in a book of condolence on behalf of the Government of Azerbaijan