Azərbaycan-Qətər sənədləri imzalanıb
Fevralın 27-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və Qətər Dövlətinin Əmiri Şeyx Təmim bin Həməd Al Taninin iştirakı ilə Azərbaycan-Qətər sənədlərinin imzalanması mərasimi olub.
“Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Qətər Dövləti Hökuməti arasında mədəniyyət sahəsində əməkdaşlıq haqqında” Anlaşma Memorandumunu Qətərin mədəniyyət və idman naziri Salah bin Qanem bin Nasser Al Ali və Azərbaycanın xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Qətər Dövləti Hökuməti arasında gənclər və idman sahələrində əməkdaşlıq haqqında” Anlaşma Memorandumunu Qətərin mədəniyyət və idman naziri Salah bin Qanem bin Nasser Al Ali və Azərbaycanın xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov imzaladılar.
“Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanı” QSC və Qətər Limanları İdarəetmə Şirkəti “MWANİ Qatar” arasında Anlaşma Memorandumunu Qətərin nəqliyyat və rabitə naziri Cassem bin Saif Al Sulaiti və Azərbaycanın iqtisadiyyat naziri Şahin Mustafayev imzaladılar.
Azərbaycan Respublikası Dövlət Mülki Aviasiya Administrasiyası və Qətər Dövləti Mülki Aviasiya Administrasiyası arasında Anlaşma Memorandumunu Qətərin nəqliyyat və rabitə naziri Cassem bin Saif Al Sulaiti və Azərbaycanın iqtisadiyyat naziri Şahin Mustafayev imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Qətər Dövləti Hökuməti arasında hava daşımalarına dair” Sazişə əlavə Protokolu Qətərin nəqliyyat və rabitə naziri Cassem bin Saif Al Sulaiti və Azərbaycanın fövqəladə hallar naziri Kəmaləddin Heydərov imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Qətər Dövləti Hökuməti arasında kökü kəsilmək təhlükəsi qarşısında olan vəhşi təbiətin qorunması və onun təbii mühitinin mühafizəsi sahəsində əməkdaşlığa dair” Anlaşma Memorandumunu Qətərin bələdiyyə və ekologiya naziri Mohamed bin Abdullah Al Rumaihi və Azərbaycanın fövqəladə hallar naziri Kəmaləddin Heydərov imzaladılar.
X X X
Fevralın 27-də Qətər Dövlətinin Əmiri Şeyx Təmim bin Həməd Al Taninin adından Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin şərəfinə rəsmi ziyafət verilib.

Azerbaijan, Qatar signed documents
A ceremony of signing documents between Azerbaijan and Qatar has been held with participation of President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and Emir of the State of Qatar Sheikh Tamim Bin Hamad Al-Thani.
Qatari Minister of Culture and Sports Salah bin Ghanem bin Nasser Al Ali and Azerbaijan`s Minister of Foreign Affairs Elmar Mammadyarov signed “The Memorandum of Understanding on Cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the State of Qatar in the Field of Culture”.
Qatari Minister of Culture and Sports Salah bin Ghanem bin Nasser Al Ali and Azerbaijan`s Minister of Foreign Affairs Elmar Mammadyarov signed “The Memorandum of Understanding on Cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the State of Qatar in the Fields of Youth and Sports”.
Qatari Minister of Transport and Communications Jassim Bin Saif Al Sulaiti and Azerbaijan`s Minister of Economy Shahin Mustafayev signed “The Memorandum of Understanding between Baku International Sea Trade Port CJSC and Qatar Ports Management Company – MWANI Qatar”.
Qatari Minister of Transport and Communications Jassim Bin Saif Al Sulaiti and Azerbaijan`s Minister of Economy Shahin Mustafayev signed “The Memorandum of Understanding between the State Civil Aviation Administration of the Republic of Azerbaijan and the Civil Aviation Authority of the State of Qatar”.
Qatari Minister of Transport and Communications Jassim Bin Saif Al Sulaiti and Azerbaijan`s Minister of Emergency Situations Kamaladdin Heydarov signed “The Additional Protocol to the Agreement on Air Transport between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the State of Qatar”.
Qatari Minister of Municipality and Environment Mohammed bin Abdullah Al Rumaihi and Azerbaijan`s Minister of Emergency Situations Kamaladdin Heydarov signed “The Memorandum of Understanding on Cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the State of Qatar in the Field of Endangered Wildlife Protection and Habitat Conservation”.
X X X
On February 27, Emir of the State of Qatar Sheikh Tamim Bin Hamad Al-Thani hosted an official reception in honor of President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev.