Azərbaycan Prezidentinin və Qətər Dövlətinin Əmirinin təkbətək görüşü olub
Fevralın 27-də geniş tərkibdə görüş başa çatdıqdan sonra Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və Qətər Dövlətinin Əmiri Şeyx Təmim bin Həməd Al Taninin təkbətək görüşü olub.
Görüşdə ölkələrimiz arasında münasibətlərin müxtəlif sahələrdə uğurla inkişaf etdiyi vurğulandı. Azərbaycan Prezidentinin Qətərə səfərinin əlaqələrimizin daha da genişləndirilməsi və əməkdaşlığın perspektivlərinin müəyyən edilməsi baxımından əhəmiyyəti qeyd edildi.
Söhbət zamanı ikitərəfli münasibətlər və qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

Azerbaijani President, Emir of Qatar had one-on-one meeting
Following the expanded meeting, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and Emir of the State of Qatar Sheikh Tamim Bin Hamad Al-Thani have had a one-on-one meeting.
They noted that relations between the two countries are developing successfully in a variety of fields. The sides stressed the importance of the Azerbaijani President`s visit to Qatar in terms of expanding the relations and determining prospects for cooperation.
During the conversation, they exchanged views over the bilateral bonds and issues of mutual concern.