Mətbuat şərhi 10 oktyabr 2018
Azərbaycan Qətərin paytaxtı Dohada keçirilmiş Beynəlxalq Məhsul Sərgi və Konfransında iştirak etmişdir
8-10 oktyabr 2018-ci il tarixində Qətərin Doha Sərgi və Konfrans Mərkəzində 10 ölkənin (Azərbaycan, Əlcəzair, İran, Küveyt, Mərakeş, Oman, Pakistan, Tacikistan, Tunis və Türkiyə) iştirakı ilə Beynəlxalq Məhsul Sərgi və Konfransı (İnternational Products Exhibition and Conference- İPEC) keçirilmişdir. Qətər tərəfindən əsas ticarət və iqtisadi tərəfdaş olaraq müəyyən edilmiş 10 ölkənin iştirakı ilə keçirilən sərgi və konfransın məqsədi sözügedən ölkələrin dövlət və özəl şirkətləri ilə işgüzar əlaqələrin və qarşılıqlı sərmayələrin təşviq edilməsi olmuşdur.
Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki Səfirliyi və AZPROMO-nun təşkilatçılığı ilə Azərbaycan məhsulları sərgidə təqdim olunmuşdur. Sərgidə qida, tekstil, sənaye, dizayn və digər sahələrdə fəaliyyət göstərən 18 Azərbaycan şirkəti fərdi qaydada iştirak etmişdir. Qətərin Baş naziri, Nazirlər Kabinetinin üzvləri, habelə  10 ölkənin yüksək səviyyəli nümayəndələri və işgüzar dairələrinin təmsilçilərinin iştirakı ilə sərgiyə baxış keçirilmişdir.
Azərbaycan məhsulları xarici şirkətlər və sərgi ziyarətçiləri tərəfindən maraqla qarşılanmış və məhsullarımızın ixracına dair ilkin danışıqlar aparılmışdır.

Press release 10 October 2018
On 8 - 10, October 2018 Doha Exhibition and Conference Center hosted  International Products Exhibition and Conference – IPEC with the participation of 10 countries (Azerbaijan, Algeria, Iran, Kuwait, Morocco, Oman, Pakistan, Tajikistan, Tunisia and Turkey)
The aim of the exhibition and conference with the participation of 10 countries as  the main trade and economic partners of Qatar, was to promote business contacts and mutual investments with the state and private companies in these countries.
The Azerbaijani products were presented at the exhibition under the arrangement of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the State of Qatar and AZPROMO. 18 Azerbaijani companies specialized in food, textile, industry, design and other spheres, participated individually. The exhibition was attended by the Prime Minister of Qatar, members of the Cabinet of Ministers, as well as high-level representatives from 10 countries and business circles.
Azerbaijani products observed great interest by foreign companies and exhibition visitors, and preliminary talks on export of our products were held.