Mətbuat şərhi 13 dekabr 2016
Dekabrın 13-də “Azərbaycan Hava Yolları” QSC-nin prezidenti Cahangir Əsgərov ilə Qətər Mülki Aviasiya Administrasiyasının sədri Abdulla Nasser Turki Al-Subayın başçılıq etdiyi nümayəndə heyətinin görüşü zamanı ikitərəfli əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.
Cahangir Əsgərov bildirib ki, Azərbaycan ilə Qətər arasında, həmçinin AZAL və “Qatar Airways” aviaşirkətləri arasında tarixən sıx münasibətlər mövcuddur. Onun sözlərinə görə, həm sərnişindaşıma, həm də yük aviadaşımaları sahəsində tərəfdaşlığın genişləndirilməsi üçün heç bir maneə yoxdur.
Abdulla Nasser Turki Al-Subay öz növbəsində qeyd edib ki, ilk dəfədir Bakıda səfərdədir və Azərbaycanın paytaxtı onda çox böyük təəssürat yaradıb. O vurğulayıb ki, səfərinin məqsədi Azərbaycan və Qətər arasında mülki aviasiya sahəsində gələcək əməkdaşlığı müzakirə etməkdir.
Tərəflər mülki aviasiya sahəsində əməkdaşlığın Azərbaycan və Qətər arasında münasibətlərin intensivləşdirilməsinə və hərtərəfli inkişafına xidmət edəcəyinə əmin olduqlarını bildirib.

AZAL and Civil Aviation of Qatar discussed prospects of bilateral cooperation
President of Azerbaijan Airlines Jahangir Asgerov received a delegation headed by the Chairman of the Administration of the Civil Aviation of Qatar Abdulla Nasser Turki Al-Subay on December 13.
At the meeting Jahangir Asgerov noted about the historically tight relations between Azerbaijan and Qatar, as well as AZAL and Qatar Airways. According to him, there are no obstacles to expand the partnership both in the field of passenger and cargo air transportation.
Abdulla Nasser Turki Al-Subay noted that it was his first visit to Baku and that Azerbaijan’s capital has made a deep impression on him. He noted that the purpose of his visit was to discuss further cooperation between Azerbaijan and Qatar in the field of civil aviation.
The parties expressed confidence that cooperation in the field of civil aviation will intensify and promote overall development of relations between Azerbaijan and Qatar.