Mətbuat şərhi 01 may 2018
Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfiri Qətərin Təhsil və Ali Təhsil Naziri ilə görüşüb
1 may 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfiri Rəşad İsmayılov Qətərin Təhsil və Ali Təhsil Naziri Məhəmməd bin Əbdülvahid Əl-Hammadi ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı Azərbaycan və Qətər arasında təhsil sahəsində ikitərəfli əlaqələrin inkişafına dair müzakirələr aparılıb. Azərbaycan və Qətər təhsil müəssisələri, xüsusilə universitetləri arasında əlaqələrin qurulması imkanlarından danışılıb. Ölkəmizin təhsil sistemi və son illər ərzində təhsil sahəsində aparılmış islahatlar və görülümüş işlər barədə Qətər tərəfinə ətraflı məlumat verilib.
Qətərli nazir 2017-ci ildə Azərbaycana  rəsmi səfəri çərçivəsində faydalı danışıqlar apardığını qeyd edərək, səfər zamanı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti ilə keçirdiyi görüşü böyük məmnunluqla xatırladığını bildirib. Nazir təhsil sahəsində Azərbaycanla əməkdaşlığı genişləndirməkdə maraqlı olduqlarını qeyd edib.

Press release 01 May 2018
Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov met with the Minister of Education and Higher Education of Qatar Mohammed Abdul Wahed Ali Al Hammadi
On May 1, 2018 Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov met with the Minister of Education and Higher Education of Qatar Mohammed Abdul Wahed Ali Al Hammadi .
The meeting focused on the discussions about the development of bilateral relations between Azerbaijan and Qatar in the field of education. The opportunities of establishing relations between the educational institutions of Azerbaijan and Qatar, especially universities, were discussed. The Minister  was informed about the reforms and steps implemented in the education system of our country within the recent years.
Qatari Minister noted that he held fruitful negotiations during his official visit to Azerbaijan in 2017, he said that he remembers with great pleasure the meeting with the President of Azerbaijan. The Minister said they are interested in expanding cooperation with Azerbaijan in the sphere of education.