Mətbuat şərhi 02 aprel 2018
Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfiri Rəşad İsmayılov Qətər Dövlətinin Xarici İşlər Nazirliyinin protokol idarəsinin direktoru Səfir Ibrahim Yousif Abdullah Fakhro ilə görüşmüşdür
01 aprel 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Qətər Dövlətindəki səfiri Rəşad İsmayılov Qətər Dövlətinin Xarici İşlər Nazirliyinin protokol idarəsinin direktoru Səfir Ibrahim Yousif Abdullah Fakhro ilə iki ölkə arasında əlaqələrin mövcud vəziyyəti və əməkdaşlığın daha da inkişafı yollarının müzakirəsi məqsədilə görüş keçirilmişdir.
Görüşdə yaxın keçmişdə ölkə başçılarının qarşılıqlı səfəri və səfər çərçivəsində iqtisadi və ticarət əlaqələrin inkişafına töhfə verəcək, ona hüquqi zəmin yaradacaq sənədlərinin imzalanması və qüvvəyə minməsinin əhəmiyyətindən bəhs edərək əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi imkanları müzakirə edilmiş həmçinin, qarşılıqlı səfərlərin intensivliyinin artırılması və imzalanmış hüquqi sənədlərdə nəzərdə tutulmuş müddəaların icrası istiqamətində birgə addımların atılmasının vacibliyi vurğulanmışdır.

Press release 02 April 2018
Ambassador of the Republic of Azerbaijan to the State of Qatar Rashad Ismayilov met with the Director of the Protocol Department of the Ministry of Foreign Affairs of Qatar
On April 1, 2018 Ambassador Rashad Ismayilov  held a meeting with Ambassador Ibrahim Yousif Abdullah Fakhro, Director of the Protocol Department of the Ministry of Foreign Affairs of Qatar. The meeting aimed at discussing the current bilateral relations and the ways of further development of cooperation.
At the meeting, both sides discussed importance of the reciprocal visits by the Heads of the States and the documents signed during the visits, which promoted bilateral economic and trade relations. The meeting reviewed opportunities to enhance bilateral cooperation. The sides highlighted the necessity of intensifying bilateral visits and taking joint steps for implementing of legal documents signed between two countries.