24-25 noyabr 2025-ci il tarixlərində Qətərin paytaxtı Doha şəhərində Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Qətər Dövləti Hökuməti arasında Birgə İqtisadi, Ticarət və Texniki Komissiyanın 4-cü iclası və bu çərçivədə Azərbaycan-Qətər Birgə Biznes Şurasının ilk iclası keçirilib.
Tədbirdə iştirak etmək üçün Birgə Komissiyanın Azərbaycan tərəfindən həmsədri, fövqəladə hallar naziri Kəmaləddin Heydərovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti Qətər Dövlətinə səfər edib.
Səfər çərçivəsində bir sıra ikitərəfli görüşlər keçirilib.
25 noyabr tarixində keçirilmiş Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Qətər Dövləti Hökuməti arasında Birgə İqtisadi, Ticarət və Texniki Komissiyasının 4-cü iclasının yekununda protokol imzalanmışdır.

Doha hosts 4th meeting of Joint Economic, Trade and Technical Commission between governments of Azerbaijan and Qatar and first meeting of Azerbaijan-Qatar Joint Business Council
On November 24-25, 2025, the 4th meeting of Joint Economic, Trade and Technical Comission between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of State of Qatar, and the first meeting of the Azerbaijan-Qatar Joint Business Council within this framework, where held in Doha, the capital of Qatar.
A delegation led by co-chair of the Joint Comission from the Azerbaijani side, Minister of Emergency Situations Kamaladdin Heydarov, visited the State of Qatar to take part in events.